Sustainability

 


 

Naše společnost a udržitelnost

Udržitelnost je už od začátku základem podnikání společnosti Kimbrer Computer. Naše hlavní činnost – prodej použitého a repasovaného hardwaru – je ztělesněním udržitelnosti v oblasti IT. To, čím se zabýváme, může být pro naše zákazníky klíčem ke snížení negativního dopadu digitální infrastruktury.
Obchodní model a 

strategické ambice


kimbrer-businessmodel


Naší hlavní činností je nákup a prodej použitého a repasovaného IT hardwaru. Výrobky vykupujeme, demontujeme a odebíráme od podniků a profesionálních prodejců. Po doručení hardwaru do skladu společnosti Kimbrer Computer ze zařízení bezpečně odstraníme všechna data, provedeme testy a jednotlivé díly připravíme k recyklaci nebo repasování. V průměru se opětovného použití dočká 96 % dílů. Ty jsou následně prodány na světovém trhu.

Naší strategickou ambicí je stát se nejlepším skladem použitého a repasovaného hardwaru na světě. Nikoli tím největším – ale nejlepším z hlediska kvality, spokojenosti zákazníků a úspory finančních prostředků.


repairreuse


Nejdůležitější události v oblasti udržitelnosti za rok 2021


1.

První zpráva o uhlíkovém účetnictví.

iso-co2

100%

Našeho podnikání má certifikaci ISO 14001 a ISO 9001.

co2-savings

7.000

Tun CO2, který díky nám zákazníci ušetřili.

co2-reduction

70%

Snížení emisí ve srovnání s rokem 2020.
Zprávy o udržitelnosti / ESG reports


Sustainability reportSustainability report

V roce 2021 jsme zveřejnili naši první zprávu o udržitelnosti. Mezi našimi iniciativami v roce 2021 vyniká naše první komplexní zpráva o uhlíkové stopě. To platí i pro naši novou kalkulačku emisí CO2, založenou na tzv. posouzení životního cyklu. Pomocí ní si my i naši zákazníci můžeme udělat představu o klimatickém dopadu našich rozhodnutí týkajících se pořizování vybavení. V témže roce jsme navíc získali renomovanou certifikaci ISO 14001, která je důkazem našeho úsilí v této oblasti.

 


Potřebujete poradit s nákupem nebo prodejem hardwaru? Vyplňte formulář a my se vám ozveme.

Prodej a podpora

  • +45 72 440 277

Reagujeme do 48 hodin ve všechny pracovní dny.

Otevírací doba

  • Pondělí až čtvrtek: 08.30 – 16.30
  • Pátek: 08.30 – 15.30

This form is protected by reCAPTCHA - the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.